iOS Mobil Uygulama Geliştirme - AppLogist Bilişim Teknolojileri
Resim Alt

iOS Uygulama Geliştirme

Hizmetlerimiz-Vektörler-02-400x400
Hizmetlerimiz-Vektörler-02-400x400

iOS Uygulama Geliştirme

Native uygulama: Apple şirketlerinin önerdiği şekilde kodlama yapılarak geliştirilen uygulamalara verilen isimdir. Önerilen işleyişe uyularak yazılan uygulamalar ile kullanıcı deneyimi ve performanstan ödün vermeden yüksek kaliteli sonuçlar elde edilir. Native kodlamanın diğer bir avantajı ise, yazılım altyapısının uzun ömürlü olması ve gerekli ek geliştirmelerin sorunsuz şekilde yapılabilmesidir. Native uygulamalar sürüm değişikliklerinden etkilenmez.

Agile Proje Yönetimi ( 2 haftalık sprintler )

Java ve Swift ile kodlama

Markette Yayınlama Desteği

TV ve Smart Watch Uygulamaları

iOS Uygulama Geliştirme Nedir?

Teknoloji alanında yaşanan hızlı gelişmeler ve bununla birlikte mobil cihaz kullanımının da müthiş bir derecede artması, akıllı telefonlar üzerinden kullanılan programlara olan ihtiyacı da arttırmıştır. Geliştirilen mobil uygulamalar, kullanılan mobil cihazların mevcut işletim sistemlerine göre değişiklik gösterebilir. iOS uygulama geliştirme süreci de iOS işletim sistemine sahip olan mobil cihazlar için son teknoloji ile geliştirilen uygulamaların genelini kapsamaktadır.
Bireyler, en çok mobil cihazlar olmak üzere uygulamaları rahatlıkla kullanabilecekleri diğer aletlerden de uygulamalara erişim sağlayarak hayatlarını kolaylaştırmaya çalışmaktadırlar. Bankacılık, giyim alışverişi, gıda alışverişi, sağlık, spor vb. alanlarda geliştirilen iOS işletim sistemlerine uygun olan uygulamalar sayesinde kullanışlılığın ve kolay erişimin tadı çıkarılabilir.
Apple’a ait olan bu işletim sistemi için geliştirilen uygulamalar, sadece App Store üzerinden indirilebilmektedir. Her türlü kurumsal ve bireysel kimlik için yüzlerce farklı türde uygulama çeşidi bulunduğu düşünülürse, birbirinden farklı ihtiyaçlar için geliştirilebilecek pek çok uygulamadan da söz edilebilmesi mümkündür.

iOS Uygulama Geliştirmenin Avantajı

Özellikle markalar için geliştirilecek mobil uygulamalar, hedef kitleyle doğrudan iletişim için hayati öneme sahiptir. iOS uygulama geliştirme süreçleri kapsamında hizmet veren ajanslar; müşterileriyle doğru iletişim sürecinden geçerek uygulamaların marka adına bilinirliği arttırmasını, iş takibinin kolayca yapılabilmesini, iş maliyetlerinin düşürülmesini, e-ticaret alanında gelişmeleri yakından takip edip rakiplerin önüne geçilebilmesini, reklam maliyetlerinin uygulamalar üzerinden azaltılabilmesini ve bu tip alanlarda sürdürülebilirlik yakalanmasını sağlar.

iOS Uygulama Geliştirme Konusunda Sunulan Avantajlar

Hem hızlı hem de kolay kullanım imkanı sunan iOS uygulamalar sayesinde yüksek performans yakalandığı için kullanıcı deneyiminde de memnuniyet en üst noktalara çıkmaktadır. Bu uygulamaların başarılı olması, uygulama marketlerinde uygulamaların yüksek puan almasına ve kullanım oranlarının artmasına da imkan sağlar.
Verilen iOS uygulama geliştirme hizmeti sayesinde işinizi büyütme süreçleriniz de hızlanmaktadır. Yüksek veri koruma imkanı, şifreleme seçenekleri, kullanıcılara sunulan ara yüzlerin beğenilerek ilgi görmesi gibi unsurlar uygulamaların müşteri tarafıyla ve hizmeti sunan tarafla yakın bağlantı kurulmasına da yardımcı olur.
Alınan bu hizmetlerin avantajlarından faydalanmak için, bu alanda uzmanlığını ispatlamış ve iyi referanslara sahip olan markaların deneyimlerini iyi araştırmanız önerilir. Geliştirilen iOS uygulamaları sadece telefonlar için değil; tablet vb. cihazlarda da sorunsuz çalışacak şekilde kodlanmalıdır. En son geliştirilen iOS sürümlerine uygun olarak native Swift dilini kullanan uygulamalar projelerin başarısı için büyük önem taşımaktadır.

 

Hizmetlerimiz-Vektörler-04-400x400
Hizmetlerimiz-Vektörler-04-400x400

Test Süreci ve Kalite Güvence

Testler ve olası hataların giderilmesi için güncellemeler yapmak yazılım geliştirme
sürecinin en önemli adımlarından biridir. AppLogist ekibi devam eden işlerinde,
projenin detaylarına hakim görevli bir ekiple sürekli bir izleme ve raporlama
halindedir.
Geliştirme aşaması tamamlandığında projeyi, müşterilerini de test sürecine dahil ederek kabul testine açıyor; böylece son ürünün sorunsuz olmasını garanti ediyoruz. Projelerimizde %99 hatasızlık oranını bu işleyiş sayesinde yakalamaktayız.

Manuel & Otomatik Testler

Hata Takibi ( Crash Analytics )

Kullanıcı Testleri

Hata Düzeltme

Aylık Güncellemeler

Yazılarımız

Web tasarımı denilince akla ilk gelenler arasında yer alan back-end front-end nedir sorularını bu araçların mobil uygulamalara etkisi nedir sorusu Devamını Oku
Apple platformlarında yazılım geliştirmek amacıyla piyasaya sunulan Swift, açık kaynak koduna sahip bir yazılım dilidir. Hızlı, güçlü ve anlaşılır olmasıyla Devamını Oku
Mobil uygulamaların giderek daha yaygın hale gelmesiyle e-ticaret siteleri de mobil uygulamalara yönelmeye başlamıştır. Özellikle evden çıkmadan alışveriş yapma kolaylığı Devamını Oku

Sizin İçin Neler Yapabiliriz?

İşinizi büyütmek için ya da ürün ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için
benzer bir projeye ihtiyacınız mı var? Bize gereksinimleriniz hakkında ön bilgi
aktarın, ekip arkadaşlarımız hemen sizlerle iletişime geçsin.