Mobil Uygulama Geliştirme - AppLogist Mobile Application Development

Mobil Uygulama Geliştirme

app yazılım geliştirmede temel kurallar

Mobil Uygulama Geliştirme

Günümüz dünyasının yükselen yıldızlarından olan mobil uygulama geliştirme, gelecekte oldukça önemli bir yere sahip olacak. Bununla beraber hayatımızın tamamında yer alacak ve gündelik işler konusunda da başarılı bir yardımcı haline gelecek.

Bunların farkında olan ve ihtiyaçlarına uygun mobil uygulamalar yaptırmak isteyen birçok kişi ve kurum bulunuyor. Bu kişi ve kurumların ihtiyaç duyduğu mobil uygulamalar ise, ancak doğru olarak hazırlandığı taktirde işlevsel olabiliyor. Bu yüzden mobil uygulama yapımında profesyonel destek almak gerekiyor.

Mobil Uygulamalar Nasıl Geliştiriliyor?

Farklı süreçler dahilinde geliştirilen mobil uygulamalar, direkt olarak kullanım amacına ve kullanılacağı platforma göre geliştiriliyor. Yani uygulamalar IOS ve Android platformları için ayrı şekilde geliştiriliyor ve kullanılır hale getiriliyor.

Mobil uygulama yapımında ilk aşamayı ise fikir üretimi oluşturuyor. İhtiyaçlar dahilinde belirlenen fikrin ardından, iş planlaması ve ihtiyaçlar belirleniyor. Akabinde ise uygulamanın taslak hali çıkarılıyor ve prototip üretimine geçiliyor.

Müşterinin istekleri doğrultusunda şekillendirilen uygulama, eğer başarılı olursa geliştirilme aşamasına geçiliyor ve uygulama native şekilde hazırlanmaya başlıyor. Son olarak ise uygulamanın test aşamaları gerçekleştiriliyor ve uygulama başarılı bulunması durumunda yayına alınıyor.

Native Uygulama Nedir ve Neden Önemlidir?

Uygulamanın kullanılacağı platformun desteklediği diller ile yazılan ve herhangi bir ara katman olmadan direkt olarak platformun donanımsal ve yazılımsal kaynaklarına erişebilen uygulamalara, native uygulama adı verilir. Bu uygulamalar, kullanılacağı platformlarda çok daha performanslı ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Native uygulamaların avantajlarından bazıları ise şunlardır;

  • Daha hızlı, stabil ve güvenli kullanım,
  • Kolay geliştirilebilir ve güncellenebilir yapı,
  • Daha geniş seçenekler ve daha yoğun şablonlar,
  • Daha başarılı bir kullanıcı deneyimi.

Firmamız da uygulamanın kullanılacağı platforma göre işlemlerini gerçekleştirmekte ve uygulamayı uygun olan dil ile yazmaktadır.

Profesyonel İş Ahlakı ile Başarılı Sonuçlar

Firmamız tarafında profesyonel olarak verilen uygulama geliştirme hizmeti tamamen müşterinin istekleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. İsteğe uygun olarak hazırlanmaya başlanan uygulama, tamamen kullanılacağı platform yazılımı ile uyumlu olarak (native) yazılmakta ve testlere tabi tutulmaktadır. Bu sayede uygulama sorunsuz ve problemsiz bir şekilde kullanılabilmekte, platform kaynaklarına direkt erişim sağlayarak başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Kalite Testi ve Diğer Testler Neler?

Baştan sona kadar uzman bir ekip dahilinde hazırlanan ve meydana getirilen mobil uygulama geliştirme, son olarak kalite kontrol testlerine tabi tutulmakta, bu sayede uygulamanın doğru çalışıp çalışmadığı, eksik veya hatalarının olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu sayede uygulamanın en iyi hale getirilmektedir.