Android Uygulama Geliştirme Nasıl Yapılır? - AppLogist Bilişim Teknolojileri
Image Alt

Android Application Development

Hizmetlerimiz-Vektörler-02-400x400
Hizmetlerimiz-Vektörler-02-400x400

Android Application Development

Native application: It is the name given to applications developed by coding as suggested by Google companies. Applications written in accordance with the recommended procedure provide high-quality results without compromising user experience and performance. Another advantage of native coding is that the software infrastructure is long-lasting and necessary additional improvements can be made without any problems. Native applications are not affected by version changes.

Agile Project Management (2-week sprints)

Coding with Java and Swift

Market Publishing Support

TV and Smart Watch Applications

Android Uygulama Geliştirme Nedir?

Mobil uygulamalar, akıllı telefonlar ve tabletlere yönelik olarak geliştirilen; kendisine özel kodları ve tasarımları bulunan yazılımlara verilen genel addır. Hayatlarımızda mobil cihazların kullanım oranının müthiş şekilde artması, mobil cihazlar üzerinde geliştirilen uygulamaların da çeşitlenmesini ve geliştirilmesini sağlamıştır. Çünkü mobil cihazların kullanım şekillerine bakıldığında, kullanıcıların en çok mobil uygulamalarda vakit geçirdiği ortaya koyulmuştur. Bu nedenle müşteri memnuniyetini maksimum hale getirmek için uygulama geliştirme sürecine ağırlık verilmektedir.
Android application development işlemi de bu mobil uygulama geliştirme süreçlerinin en önemli parçalarındandır. Dünya çapında kullanılan işletim sistemleri Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi olarak ikiye ayrılır. Markaların tasarladıkları her türlü proje için uygun bir Android uygulama geliştirmesi mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, geliştirilen uygulamanın Android işletim sisteminin güncel yapısına uygun teknolojiler kullanmasıdır.

Android Uygulama Geliştirme Sürecinin Avantajları

Markaların kendilerine has bir marka kimliği oluşturabilmek adına bir mobil uygulamaya sahip olması gerekmektedir. Android uygulama geliştirme de tam olarak bu noktada ihtiyaç duyulan hizmetlerdendir.
Geliştirilen Android uygulamalar sayesinde Android işletim sistemine sahip olan cihazlardan hedef kitleye en kolay şekilde ulaşım imkanı elde edilmektedir. Her türlü dijital pazarlama ortamında aktif olunmasını sağlayan bu uygulamalar, özellikle e-ticaret ile ilgilenen firmaların müşterileriyle yakından iletişim kurmasına da imkan sağlayacaktır.
Bunun dışında markaların oluşturdukları etkinliklerin, güncel olan dikkat çekici içeriklerin, oluşturulan kampanyaların mobil uygulamalar üzerinden markaları hedefledikleri kitlelere ulaşmaları çok daha kolaylaştığından Android uygulama geliştirme avantajları bahsettiğimiz bu noktalarda oldukça fayda sağlayacak unsurlar olarak ele alınabilir.

Android Uygulama Geliştirme Nasıl Yapılır?

Google tarafından önerilen en güncel yazılım dili Kotlin’dir. Android mobil uygulamaları bu alanda native ve profesyonel olarak hizmet veren firmalarca yapılmalıdır. Bu alanda uzman kadrosuyla destek veren yazılım firmaları Android Studio üzerinde Kotlin dilini kullanarak Android uygulamalarını geliştirilmektedir.

 

Hizmetlerimiz-Vektörler-04-400x400
Hizmetlerimiz-Vektörler-04-400x400

Testing Process and Quality Assurance

Software development for tests and updates to fix possible errors is
one of the most important steps of the process. AppLogist team is in their ongoing work state with,
a continuous monitoring and reporting with a team in charge of the details
of the project.
When the development phase is completed, it opens the project to the acceptance test by including its customers in the test process; thus, we guarantee the end product is trouble free. We achieve 99% error-free rate in our projects thanks to this process.

Manual & Automatic Tests

Error Tracking (Crash Analytics)

User Tests

Error Correction

Monthly Updates

Our Articles

Dijitalleşmeyi yoğun olarak yaşadığımız bu çağda, mobil uygulamalar büyük öneme sahiptir. Android, IOS gibi işletim sistemlerinde çalışan mobil uygulama, hayatı Read more
Web tasarımı denilince akla ilk gelenler arasında yer alan back-end front-end nedir sorularını bu araçların mobil uygulamalara etkisi nedir sorusu Read more
Mockup nedir sorusu özellikle girişimciler tarafından sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. Mockup kartvizit katalog gibi basılı yayın işlerinden Read more

What Can We Do for You?

İşinizi büyütmek için ya da ürün ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için
benzer bir projeye ihtiyacınız mı var? Bize gereksinimleriniz hakkında ön bilgi
aktarın, ekip arkadaşlarımız hemen sizlerle iletişime geçsin.