Android Uygulama Geliştirme - AppLogist Bilişim Teknolojileri

Android Uygulama Geliştirme

Android Uygulama Geliştirme Nedir?

Mobil uygulamalar, akıllı telefonlar ve tabletlere yönelik olarak geliştirilen; kendisine özel kodları ve tasarımları bulunan yazılımlara verilen genel addır. Hayatlarımızda mobil cihazların kullanım oranının müthiş şekilde artması, mobil cihazlar üzerinde geliştirilen uygulamaların da çeşitlenmesini ve geliştirilmesini sağlamıştır. Çünkü mobil cihazların kullanım şekillerine bakıldığında, kullanıcıların en çok mobil uygulamalarda vakit geçirdiği ortaya koyulmuştur. Bu nedenle müşteri memnuniyetini maksimum hale getirmek için uygulama geliştirme sürecine ağırlık verilmektedir.
Android uygulama geliştirme işlemi de bu mobil uygulama geliştirme süreçlerinin en önemli parçalarındandır. Dünya çapında kullanılan işletim sistemleri Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi olarak ikiye ayrılır. Markaların tasarladıkları her türlü proje için uygun bir Android uygulama geliştirmesi mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, geliştirilen uygulamanın Android işletim sisteminin güncel yapısına uygun teknolojiler kullanmasıdır.

Android Uygulama Geliştirme Sürecinin Avantajları

Markaların kendilerine has bir marka kimliği oluşturabilmek adına bir mobil uygulamaya sahip olması gerekmektedir. Android uygulama geliştirme de tam olarak bu noktada ihtiyaç duyulan hizmetlerdendir.
Geliştirilen Android uygulamalar sayesinde Android işletim sistemine sahip olan cihazlardan hedef kitleye en kolay şekilde ulaşım imkanı elde edilmektedir. Her türlü dijital pazarlama ortamında aktif olunmasını sağlayan bu uygulamalar, özellikle e-ticaret ile ilgilenen firmaların müşterileriyle yakından iletişim kurmasına da imkan sağlayacaktır.
Bunun dışında markaların oluşturdukları etkinliklerin, güncel olan dikkat çekici içeriklerin, oluşturulan kampanyaların mobil uygulamalar üzerinden markaları hedefledikleri kitlelere ulaşmaları çok daha kolaylaştığından Android uygulama geliştirme avantajları bahsettiğimiz bu noktalarda oldukça fayda sağlayacak unsurlar olarak ele alınabilir.

Android Uygulama Geliştirme Nasıl Yapılır?

Google tarafından önerilen en güncel yazılım dili Kotlin’dir. Android mobil uygulamaları bu alanda native ve profesyonel olarak hizmet veren firmalarca yapılmalıdır. Bu alanda uzman kadrosuyla destek veren yazılım firmaları Android Studio üzerinde Kotlin dilini kullanarak Android uygulamalarını geliştirilmektedir.