Android Uygulama Geliştirme Nasıl Yapılır? - AppLogist Bilişim Teknolojileri
Resim Alt

Android Uygulama Geliştirme

Hizmetlerimiz-Vektörler-02-400x400
Hizmetlerimiz-Vektörler-02-400x400

Android Uygulama Geliştirme

Native uygulama: Google şirketlerinin önerdiği şekilde kodlama yapılarak geliştirilen uygulamalara verilen isimdir. Önerilen işleyişe uyularak yazılan uygulamalar ile kullanıcı deneyimi ve performanstan ödün vermeden yüksek kaliteli sonuçlar elde edilir. Native kodlamanın diğer bir avantajı ise, yazılım altyapısının uzun ömürlü olması ve gerekli ek geliştirmelerin sorunsuz şekilde yapılabilmesidir. Native uygulamalar sürüm değişikliklerinden etkilenmez.

Agile Proje Yönetimi ( 2 haftalık sprintler )

Java ve Swift ile kodlama

Markette Yayınlama Desteği

TV ve Smart Watch Uygulamaları

Android Uygulama Geliştirme Nedir?

Mobil uygulamalar, akıllı telefonlar ve tabletlere yönelik olarak geliştirilen; kendisine özel kodları ve tasarımları bulunan yazılımlara verilen genel addır. Hayatlarımızda mobil cihazların kullanım oranının müthiş şekilde artması, mobil cihazlar üzerinde geliştirilen uygulamaların da çeşitlenmesini ve geliştirilmesini sağlamıştır. Çünkü mobil cihazların kullanım şekillerine bakıldığında, kullanıcıların en çok mobil uygulamalarda vakit geçirdiği ortaya koyulmuştur. Bu nedenle müşteri memnuniyetini maksimum hale getirmek için uygulama geliştirme sürecine ağırlık verilmektedir.
Android uygulama geliştirme işlemi de bu mobil uygulama geliştirme süreçlerinin en önemli parçalarındandır. Dünya çapında kullanılan işletim sistemleri Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi olarak ikiye ayrılır. Markaların tasarladıkları her türlü proje için uygun bir Android uygulama geliştirmesi mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, geliştirilen uygulamanın Android işletim sisteminin güncel yapısına uygun teknolojiler kullanmasıdır.

Android Uygulama Geliştirme Sürecinin Avantajları

Markaların kendilerine has bir marka kimliği oluşturabilmek adına bir mobil uygulamaya sahip olması gerekmektedir. Android uygulama geliştirme de tam olarak bu noktada ihtiyaç duyulan hizmetlerdendir.
Geliştirilen Android uygulamalar sayesinde Android işletim sistemine sahip olan cihazlardan hedef kitleye en kolay şekilde ulaşım imkanı elde edilmektedir. Her türlü dijital pazarlama ortamında aktif olunmasını sağlayan bu uygulamalar, özellikle e-ticaret ile ilgilenen firmaların müşterileriyle yakından iletişim kurmasına da imkan sağlayacaktır.
Bunun dışında markaların oluşturdukları etkinliklerin, güncel olan dikkat çekici içeriklerin, oluşturulan kampanyaların mobil uygulamalar üzerinden markaları hedefledikleri kitlelere ulaşmaları çok daha kolaylaştığından Android uygulama geliştirme avantajları bahsettiğimiz bu noktalarda oldukça fayda sağlayacak unsurlar olarak ele alınabilir.

Android Uygulama Geliştirme Nasıl Yapılır?

Google tarafından önerilen en güncel yazılım dili Kotlin’dir. Android mobil uygulamaları bu alanda native ve profesyonel olarak hizmet veren firmalarca yapılmalıdır. Bu alanda uzman kadrosuyla destek veren yazılım firmaları Android Studio üzerinde Kotlin dilini kullanarak Android uygulamalarını geliştirilmektedir.

 

Hizmetlerimiz-Vektörler-04-400x400
Hizmetlerimiz-Vektörler-04-400x400

Test Süreci ve Kalite Güvence

Testler ve olası hataların giderilmesi için güncellemeler yapmak yazılım geliştirme
sürecinin en önemli adımlarından biridir. AppLogist ekibi devam eden işlerinde,
projenin detaylarına hakim görevli bir ekiple sürekli bir izleme ve raporlama
halindedir.
Geliştirme aşaması tamamlandığında projeyi, müşterilerini de test sürecine dahil ederek kabul testine açıyor; böylece son ürünün sorunsuz olmasını garanti ediyoruz. Projelerimizde %99 hatasızlık oranını bu işleyiş sayesinde yakalamaktayız.

Manuel & Otomatik Testler

Hata Takibi ( Crash Analytics )

Kullanıcı Testleri

Hata Düzeltme

Aylık Güncellemeler

Yazılarımız

Dijitalleşmeyi yoğun olarak yaşadığımız bu çağda, mobil uygulamalar büyük öneme sahiptir. Android, IOS gibi işletim sistemlerinde çalışan mobil uygulama, hayatı Devamını Oku
Web tasarımı denilince akla ilk gelenler arasında yer alan back-end front-end nedir sorularını bu araçların mobil uygulamalara etkisi nedir sorusu Devamını Oku
Mockup nedir sorusu özellikle girişimciler tarafından sıklıkla merak edilen konular arasında yer alır. Mockup kartvizit katalog gibi basılı yayın işlerinden Devamını Oku

Sizin İçin Neler Yapabiliriz?

İşinizi büyütmek için ya da ürün ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için
benzer bir projeye ihtiyacınız mı var? Bize gereksinimleriniz hakkında ön bilgi
aktarın, ekip arkadaşlarımız hemen sizlerle iletişime geçsin.